کلینیک تخصصی گفتاردرمانی سیاوش عطایی آسیب شناس گفتار و زبان 09121623463: ملزومات سفر با کودک، اگر مبتلا به اوتیسم باشد

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج کلینیک گفتار درمانی

کلینیک تخصصی گفتاردرمانی سیاوش عطایی آسیب شناس گفتار و زبان 09121623463: ملزومات سفر با کودک، اگر مبتلا به اوتیسم باشدپدر و مادر‌هایی که کودک مبتلا به اوتیسم دارند، می‌خواهند برای مسافرت نوروزی برنامه‌ریزی کنند اما بیشترین نگرانی آنها این است که کودکشان برای این سفر به چیز‌هایی نیاز دارد و چه شرایطی باید داشته باشد؟

مسافرت رفتن با کودک مبتلا به اوتیسم ممنوع نیست و سفر کودکان مبتلا به اوتیسم نیازمند رعایت نکاتی است که پدر و مادر‌ها در صورت رعایت آنها هم مسافرت لذتبخشی خواهند داشت و هم می‌توانند با تجربه‌ای که از این مسافرت کسب کرده‌اند، مهارت‌های اجتماعی و تعاملی کودک با محیط را افزایش دهند.

والدین باید قبل از مسافرت با کودک مبتلا به اوتیسم، اطلاعات کامل و جامعی درباره جایی که می‌خواهند بروند جمع‌آوری کنند. همچنین اگر فیلم یا عکسی از آن محل دارند حتما به کودکشان نشان دهند و اطلاعات لازم را برایش توضیح دهند تا او با آنجا آشنا شود.

با توجه به وسیله نقلیه‌ای که دارید و یا می خواهید با آن به مسافرت بروید، قبل از حرکت، زمان شروع حرکت و زمان کل مسافرت را محاسبه کنید. اگر برای این مسافرت لازم است بلیطی تهیه کنید یا هتل و محل اسکانی را انتخاب کنید، مطمئن شوید که حتما رزرو شوند. همچنین شرایط خاصی ممکن است در سفر پیش بیاید که باید آنها را در نظر بگیرید و خودتان را برایشان آماده کنید.
قبل از سفر، فهرستی از نیاز‌های کودک را تهیه کنید که شامل دارو‌های مصرفی، جعبه کمک‌های اولیه و وسایلی که کودک به آن وابستگی حسی و عاطفی دارد و باعث آرامش او می‌شوند باشد.

سعی کنید قبل از سفر، شرایط سفر را در خانه برای کودکتان شبیه‌سازی کنید و خوب نقش بازی کنید تا او کمی با شرایط سفر آشنا شود. چون هرچقدر که یک کودک مبتلا به اوتیسم پیش‌بینی کند چه اتفاقی قرار است بیفتد کمتر دچار آشفتگی می‌شود.

قبل از سفر به جایی که می‌خواهید بروید خوب فکر کنید و شرایط کودکتان را به ویژه از لحاظ حسی در نظر بگیرید.
برای مثال ممکن است همه فکر کنیم که مسافرت و ساکن شدن در کنار دریا برای همه آرامبخش است اما باید بدانید که صدای ایجاد شده توسط موج‌ها می‌تواند باعث بهم‌ریختگی کودک اوتیستیک می‌شود. قبل از سفر خودتان و کودک را برای ورود به جا‌هایی مانند فروشگاه که با مشکلات حسی کودکتان تطابق ندارد، آماده کنید. مثلا اگر کودکتان از سر و صدای فروشگاه یا زمین بازی خوشش نمی‌آید، می‌توانید از هدفون برای کاهش صدای محیطی استفاده کنید.

مسافرت برای کودکان اوتیستیک، شرایطی غیرمنتظره است که باعث استرس و اضطراب او می‌شود و توصیه می‌شود برای کنترل این شرایط شما می‌توانید زمان‌هایی را به صورت روتین در نظر بگیرید و در آن زمان با کودکتان به کار‌هایی بپردازید که در خانه و در حالت عادی انجام می‌دادید. همچنین می‌توانید از وسایل و بازی‌های آشنا برای او استفاده کنید تا بتوانید حس آرامش را دوباره برای کودکتان ایجاد کنید. البته این زمان‌های روتین، در کودکان مختلف بسته به شرایطشان فرق می‌کند. اگر کودکتان در شرایطی قرار دارد که ممکن است در سفر شما را گم کند، باید حواستان را جمع کنید و از قبل تلفن و مشخصات کودک را داخل جیب و یا هر وسیله همراه کودک بگذارید.

پدر و مادر‌هایی که علاوه بر فرزند اوتیسمی‌شان فرزند یا فرزندان سالم دیگری دارند باید روحیه آنها را هم در نظر داشته باشند. چون در بسیاری از موارد والدین اینقدر درباره کودک اوتیستیک خود نگرانند و به فعالیت‌های او توجه دارند که فراموش می‌کنند در طول سفر به بقیه بچه‌ها هم توجه کنند. بهتر است بدانید که شما تنها یک فرزند ندارید و بقیه هم همانقدر نیازمند شما هستند.

درباره تغذیه این بچه‌ها در سفر؛ مواردی هستند که باعث افزایش بهم‌خوردگی کودک می‌شوند و معمولا خانواده‌ها این موارد را با گذر زمان در رفتار کودک‌شان پیدا کرد و در خانه هم رعایت می‌کنند. اما اغلب متخصصان توصیه کرده‌اند که نوشابه و کاکائو را از برنامه غذایی این کودکان حذف شود.
اگر کسی به دلیل رفتار فرزندتان، باعث آزار یا دلخوری شما شد بهترین راه بسته به موقعیت‌تان، حفظ خونسردی و توضیح دادن درباره اوتیسم است. پیشنهاد می‌کنم که حتما مطلب یا بروشوری همراه داشته باشید و تا جایی که لازم است افراد پیرامونتان مانند کارکنان هتل و یا همراهان را به او بشناسانید.

 

 

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  اسلام آباد

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  خیابان بهار

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  خیابان چالوس

اسم و آدرس بهترین گفتاردرمانیهای کرج در  چهار صد دستگاه

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

دسته‌بندی نشده

Related posts