لیست و تخفیف ویژه بهترین گفتاردرمانی در کرج:۵ خوراکی تقویت کننده مغز

بهترین کرج مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج

لیست و تخفیف ویژه بهترین گفتاردرمانی در کرج:۵ خوراکی تقویت کننده مغز

استرس و افزایش سن می‌تواند منجر به از دست دادن حافظه شود اما مکمل‌ها و تغییر در شیوه‌ی زندگی، به شما این امکان را می‌دهد که ذهنی سالم داشته باشید.

وقتی که ۲۲ ساله هستید، شاید گم کردن کلیدها دوبار در روز، برایتان جالب باشد اما وقتی ۴۲ باشید، کمی نگران کننده است. شاید در مورد بالا رفتن سن، چیزی نگران کننده‌تر از آن نباشد که احساس کنید حافظه‌تان رو به زوال است. مهم نیست که سنتان چقدر است، برای اینکه مغزتان را به بهترین شکل حفظ کنید، کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید.

گری اسمال، پزشک و رئیس مرکز طول عمر UCLA در موسسه‌ی علم اعصاب و رفتار انسان می‌گوید: شواهد علمی نشان می‌دهد که فعالیت ذهنی، یک رژیم غذایی سالم، ورزش، و کاهش استرس، هم به بهتر شدن حافظه کمک می‌کنند و هم خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش می‌دهد.

ترکیب این روش‌ها، در یک دوره‌ی کوتاه، تاثیر بسیار چشمگیری دارد. وقتی که اسکن‌های پت (نوعی اسکن برای شناسایی سرطان و اندازه‌گیری تاثیر درمان سرطان) را بررسی کردیم، بازده مغز بطور قابل توجهی افزایش یافته بود. در واقع، بعضی از مردم در مدت دو هفته، در امتیازات حافظه، ۲۰۰ درصد بهتر شدند که معادل کاهش بیست سال از سن مغز است (در زمینه‌ی اختلال حافظه).

روشها و مکمل‌های متعددی وجود دارد که به منظور محافظت یا بهبود سلامت مغزتان، می‌توانید از آنها استفاده کنید. درست است که اینها بطور بالقوه با ارزشند اما هرگز نمی‌توانند جایگزین انتخاب‌های زندگی سالم شوند. در پایان، آنچه که در حفظ و بهبود حافظه موثر است، یک درمان طبیعی نیست بلکه ترکیبی از آنهاست.

اسمال می‌گوید: وقتی که استراتژی‌ها را ترکیب کنید، بیشترین نتیجه را بدست می‌آورید. شما می‌توانید با مصرف کافی ویتامین‌ها و مواد مغذی، خوردن چربی‌های سالم و کربوهیدرات‌ها، خوردن وعده‌های غذایی کوچکتر، فعالیت ذهنی و بدنی و کاهش استرس، خودتان را جوان نگه دارید. مصرف مکمل‌های زیر برای مغزتان مفید است:

جینکو بیلوبا

شهرت این گیاه، به بهبود گردش خون در مغز و کمک به حافظه است. وقتی که جینکو بعنوان یک مکمل طبیعی که قدرت مغز را افزایش می‌دهد، شناخته شد، جایگاه خوبی پیدا کرد. در تحقیقی که در مجله‌ی Phytotherapy Researchمنتشر شد، داوطلبان بزرگسالی که جینکو مصرف کردند در مقایسه با گروهی که دارونما خوردند، از نظر چندین مقیاس حافظه، پیشرفت بیشتری داشتند.

چگونه از آن استفاده کنید: برای مقابله یا جلوگیری از زوال حافظه و حواس پرتی، روزانه ۱۲۰ تا ۲۴۰ میلی گرم از عصاره‌ی استاندارد آن را مصرف کنید. معمولا چندین ماه طول می‌کشد تا نتایج آن را ببینید.

ویتامین‌های EوB

دارما سینک، پزشک و نویسنده‌ی کتاب “طول عمر مغز” می‌گوید: ویتامین E، قوی‌ترین آنتی اکسیدان برای مغز است. این ویتامین، التهاب مغز را کاهش می‌دهد، رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد و جلوی از بین رفتن عملکرد شناختی مغز را می‌گیرد.

برای مقابله با اثرات استرس در مغز، یک مکمل ب کمپلکس خوب که حاوی ویتامین‌های B6و B12باشد، بسیار مفید است. دارما می‌گوید: بسیاری از مردم، از خستگی روحی و جسمی شکایت می‌کنند. ویتامین‌های گروه Bبرای افزایش انرژی بسیار ضروری‌اند.

چگونه از آن استفاده کنید: دارما، برای یک شخص متوسط، روزانه ۴۰۰ واحد ویتامین Eتوصیه می‌کند و اگر مشکلات مربوط به حافظه، تمرکز و مانند آن دارید، روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد ویتامین Eبه همراه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم اسید فولیک مورد نیاز است.

برای سایر ویتامین‌های گروه B، مصرف روزانه ۱۰۰۰ میکرو گرم ویتامین B12 (برای جذب بهتر، قرص را زیر زبان بگذارید) و ۵۰ میلی گرم ویتامین B6سه بار در روز توصیه می‌شود.

چای سبز

چای سبز بعلت دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی، یک نوشیدنی مفید برای مغز است. یک مطالعه در دانشگاه نیوکاسل در بریتانیا، فواید حفاظتی چای سبز را نشان داده است.

ادوارد اوکلو، دکتر و محقق سرپرست این مطالعه می گوید: ما از یک مطالعه‌ی دو ساله روی تعداد زیادی از افراد بالای ۷۰ سال، اطلاعاتی بدست آوردیم که نشان می‌دهد کسانی که چای سبز بیشتری مصرف کردند (در مقایسه با کسانی که مقدار کمتری مصرف کردند)، در طول دوره‌ی مطالعه دچار زوال عقل نشدند.

چگونه از آن استفاده کنید: اوکلو می‌گوید: هیچ مطالعه‌ای مشخص نکرده که باید چه مقدار چای سبز یا چه مارکی از آن بنوشید تا حافظه‌تان سالم بماند، اما بنظر می‌رسد که هر چه بیشتر مصرف کنید، بهتر است.

کوآنزیم Q10

Q10یک آنتی‌اکسیدان انرژی‌زا و بسیار مهم است. دارما می‌گوید:این آنتی اکسیدان روی نواحی مختلف مغز اثر می‌گذارد و انرژی ذهنی را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که هوشیارتر شوید.

در حال حاضر، مطالعات به دنبال آن هستند که آیا دوزهای بالا (تا ۱۲۰۰ میلی گرم در روز) می‌تواند به بیماران مبتلا به مراحل اولیه‌ی بیماری پارکینسون کمک کند یا نه. پارکینسون، یک بیماری دژنراتیو است که در رساندن دوپامین به مغز اختلال ایجاد می‌کند و روی حرکت بدن تاثیر می گذارد.

یک مطالعه‌ی قدیمی‌تر نشان داده که دوز ۱۲۰۰ میلی گرم در روز مزایایی دارد، مخصوصا وقتی با حداقل ۱۰۰ میلی‌گرم اسید آلفالیپوئیک (یک ماده‌ی غذایی برای سلول) همراه باشد.

چگونه از آن استفاده کنید: برای انرژی بهتر و پیشگیری از زوال شناختی، دارما پیشنهاد می‌کند که روزانه ۱۰۰ تا ۳۰۰ میلی‌گرم Q10مصرف کنید. اگر در حال حاضر، حافظه‌تان را از دست داده‌اید، باید آن مقدار را ۳ برابر کنید. بیمارانی که استاتین مصرف می‌کنند، باید مکمل Q10مصرف کنند زیرا این دارو ذخیره Q10بدن را کاهش می‌دهد.

روغن مریم گلی

ثابت شده که روغن مریم گلی اسپانیایی، فعالیت آنزیم مهار کننده‌ی استیل کولین را کاهش می‌دهد. یک تحقیق ایرانی مشخص کرده که بیماران مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط که روزانه ۶۰قطره از عصاره‌ی مریم گلی مصرف کردند، بهبود قابل توجهی در علائم شناختی نشان دادند. مریم گلی همچنین حاوی چندین آنتی اکسیدان است.

چگونه از آن استفاده کنید: جیمز جیف، همکار نویسنده‌ی راهنمای مصرف مکمل‌های تقویت مغز، توصیه می‌کند که روزانه ۲.۵ تا ۷.۵ گرم از عصاره‌ی الکلی مریم گلی یا ۱.۵ تا ۳ گرم از عصاره‌ی مایع آن را مصرف کنید. به یاد داشته باشید، یک قاشق سوپ خوری از مریم گلی در مواد غذایی در حدود ۱.۵ گرم است
.

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان هرمزگان

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان آذربایجان غربی

بهترین کلینیکهای گفتاردرمانی  استان اردبیل

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

دسته‌بندی نشده

Related posts