بهترین کلینیک توانبخشی در کرج: موارد استفاده و عوارض کپسول نیتروفورانتوئین

 اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در بیدار چشمه   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در حصارک بالا   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در حیدر آباد   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک گلدشت   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در پیشاهنگی   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک طالقانی   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شاهین ویلا   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در صوفی آباد   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک ظفر  رجایی شهر (گوهردشت )   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک بهارستان شرقی   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک بهداری   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک جهازیها   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در حسن آباد   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک امام رضا   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک فرهنگیان   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در شهرک اوج   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در کوی امامیه   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در کوی قائم   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در  برغان   اسم و آدرس بهترین مطب گفتاردرمانی کرج در خیابان ولیعصر  آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

بهترین کلینیک توانبخشی در کرج: موارد استفاده و عوارض کپسول نیتروفورانتوئین

نیتروفورانتوئین برای درمان یا جلوگیری از عفونتهای خاص مجاری ادراری استفاده می شود.
این دارو آنتی بیوتیکی است که با توقف رشد باکتری ها عمل می کند. این دارو برای عفونت های ویروسی (مثل سرماخوردگی) تاثیری نخواهد داشت. استفاده غیر ضروری یا سوء مصرف هر نوع آنتی بیوتیکی می‌تواند منجر به کاهش میزان اثربخشی آن شود.
نیتروفورانتوئین نباید در کودکان کمتر از یک ماه به علت خطر ابتلا به مشکل خونی خاص (کم خونی همولیتیک) استفاده شود.

نیتروفورانتوئین

نحوه مصرف کپسول نیتروفورانتوئین

این دارو را به صورت خوراکی همراه با شیر یا غذا طبق دستور پزشک مصرف کنید. این دارو معمولا چهار بار در روز برای درمان عفونت و یا یک بار در روز به هنگام خواب برای جلوگیری از عفونت مصرف می شود. کپسول را به طور کامل ببلعید. هنگام مصرف این دارو، از آنتی اسیدهای حاوی منیزیم تری سیلیکات استفاده نکنید. آنتی اسیدهای حاوی منیزم تری سیلیکات با نیتروفورانتوئین تداخل دارویی دارند و از جذب کامل آن جلوگیری می کنند.

دوز و مدت زمان مصرف بر اساس وضعیت پزشکی و پاسخ به درمان شما تعیین می گردد. برای کودکان، دوز نیز بر اساس وزن بدن تعیین میشود.

برای دریافت بهترین اثربخشی، این آنتی بیوتیک را در فواصل زمانی معین مصرف کنید. به منظور کمک به یادآوری، هر روز آن را در همان زمان (ها) مصرف کنید.

هنگام مصرف این دارو برای جلوگیری از عفونت، آن را دقیقا طبق دستور پزشک مصرف کنید. دوزهای خود را از دست ندهید و یا مصرف آنها را بدون تایید پزشک خود متوقف نکنید. در صورت بروز علائم عفونت مجاری ادراری (به عنوان مثال درد در حین تخلیه ادرار)، به پزشک اطلاع دهید.

اگر از این دارو برای درمان عفونت استفاده می‌کنید، مصرف آن را در دوره تعیین شده ادامه دهید، حتی اگر بعد از چند روز علائم از بین بروند. توقف زودهنگام دارو ممکن است منجر به بازگشت عفونت شود. اگر وضعیت شما همچنان ادامه یافت یا بدتر شد، به پزشک خود اطلاع دهید.

 

نیتروفورانتوئین

عوارض جانبی

با مصرف این دارو تهوع، استفراغ و یا سردرد ممکن است رخ دهند. مصرف این دارو با غذا میتواند تهوع را کاهش دهد. اگر هر کدام از این موارد ادامه پیدا کرد یا بدتر شد، فوراً با پزشک خود مطرح کنید.

این دارو ممکن است سبب شود که ادرار شما به رنگ زرد یا قهوه ای تیره درآید. این عارضه جانبی بی ضرر است و هنگامی که مصرف دارو متوقف شود از بین خواهد رفت.
به یاد داشته باشید که پزشک این دارو را بدین دلیل تجویز کرده است که نفع آن را برای شما بیشتر از خطر عوارض جانبی آن در نظر گرفته است. بسیاری از افرادی که از این دارو استفاده می‌کنند، عوارض جانبی جدی ندارند.

این دارو به ندرت می تواند مشکلات بسیار جدی ریوی (احتمالا کشنده) ایجاد کند. مشکلات ریوی ممکن است در اولین ماه درمان یا بعد از استفاده طولانی مدت از نیتروفورانتوئین (معمولا به مدت ۶ ماه یا بیشتر) رخ دهد. در صورت بروز علائم مشکلات ریه، از جمله: سرفه مداوم، درد قفسه سینه، تنگی نفس / مشکل تنفسی، درد مفاصل / عضلانی، پوست کبود یا بنفش رنگ، فورا باید تحت مراقبت های پزشکی قرار گیرید.
در صورت بروز هر یک از این موارد نادر اما بسیار جدی، به پزشک خود اطلاع دهید: علائم جدید عفونت (مثلا تب، گلودرد مستمر)، کبودی / خونریزی آسان، تغییرات ذهنی / خلقی، سردرد مداوم یا شدید، تغییرات بینایی.

این دارو به ندرت ممکن است بیماری جدی کبدی (احتمالا کشنده)، مشکلات خون و عصبی ایجاد کند. به محض اینکه متوجه هر یک از موارد نادر اما بسیار جدی زیر شدید فورا به پزشک مراجعه کنید: تهوع / استفراغ مداوم، ادرار تیره، زرد شدن چشم / پوست، خستگی غیر معمول / خستگی، ضربان /تپش قلب سریع ، بی حسی / سوزن سوزن شدن بازوها / پاها، ضعف عضلانی.

این دارو به خاطر نوعی باکتری مقاوم، به ندرت باعث ایجاد یک بیماری شدید روده‌ای (اسهال مرتبط به کلستریدیوم دیفسیل) می‌شود. این وضعیت ممکن است در طول درمان یا چند هفته تا چند ماه پس از توقف درمان بروز کند. در صورت وجود اسهال مداوم، درد / گرفتگی شکم یا معده و وجود خون / مخاط در مدفوع، به پزشک اطلاع دهید.

اگر هرگونه از این علائم را داشتید، از داروهای ضد اسهال یا داروهای مسکن نارکوتیک استفاده نکنید زیرا ممکن است این محصولات وضعیت را بدتر کنند.

استفاده از این دارو برای دوره‌های طولانی یا مکرر ممکن است موجب برفک دهانی یا عفونت قارچی جدید شود. اگر متوجه وجود لکه های سفید در دهان، تغییر در ترشحات واژن یا سایر علائم جدید شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

واکنش آلرژیک بسیار جدی به این دارو نادر است. با این حال، اگر متوجه علائم واکنش شدید آلرژیک شدید، از جمله: بثورات پوستی، خارش / تورم (به ویژه در صورت / زبان / گلو)، سرگیجه شدید و مشکل تنفسی، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

در این مقاله از راستینه ارائه لیست کاملی از عوارض جانبی احتمالی امکان پذیر نیست. اگر متوجه عارضه دیگری شدید که در بالا ذکر نشده است، بهپزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

 

نیتروفورانتوئین

موارد احتیاط

قبل از مصرف نیتروفورانتوئین، اگر به این دارو حساسیت دارید؛ یا اگر آلرژی دیگری دارید، با پزشک خود مطرح کنید. این محصول ممکن است حاوی مواد غیر فعالی باشد که می‌توانند واکنش‌های آلرژیک و مشکلات دیگر ایجاد کنند. برای اطلاعات بیشتر با داروساز خود صحبت کنید.

این دارو در صورتی که شرایط خاص پزشکی داشته باشید نباید مصرف شود. قبل از استفاده از این دارو در صورتی که موارد زیر را دارید با پزشک یا داروساز مطرح کنید: خروج ادرار اندک یا بدون خروج ادرار (کم ادراری یا anuria)، بیماری کلیوی شدید، شرایط ژنتیکی خاص (فاویسم)، سابقه مشکلات کبدی ناشی از استفاده از نیتروفورانتوئین در گذشته).

قبل از استفاده از این دارو، پزشک یا داروساز را از سابقه پزشکی خود مطلع نمایید، بخصوص از سوابقی همچون: موارد خاص اختلالات خونی (مانند کم خونی)، مشکلات کلیوی یا کبدی، بیماری های ریه، مشکلات عصبی (نوروپاتی محیطی)، بیماری های خاص چشم (نوریت اپتیک)، دیابت، عدم تعادل مواد معدنی درمان نشده، کمبود ویتامین B.

نیتروفورانتوئین ممکن است موجب شود واکسن های زنده باکتریایی (مانند واکسن حصبه) به خوبی عمل نکنند. در هنگام استفاده از این دارو، واکسیناسیون / ایمن سازی انجام ندهید، مگر اینکه پزشک دستور داده باشد.

عملکرد کلیه با افزایش سن شما تحلیل میرود. این دارو توسط کلیه ها حذف می شود. بنابراین، سالمندان در هنگام استفاده از این دارو، بیشتر در معرض خطر به خصوص آسیب عصبی، کبد یا مشکلات ریوی، هستند (به بخش عوارض جانبی نیز مراجعه کنید).

این دارو در دوران بارداری تنها در صورت نیاز شدید باید مورد استفاده قرار گیرد. این دارو به علت آسیب احتمالی به نوزاد مانند یک نوع مشکل خونی خاص (کم خونی همولیتیک)، در آخر دوران بارداری (هفته ۳۸-۴۲ بارداری) یعنی نزدیک زمان زایمان نباید مصرف شود. در مورد خطرات و مزایای آن با پزشک صحبت کنید.

این دارو به شیر مادر منتقل می شود و ممکن است اثرات نامطلوبی بر روی نوزادان شیرخوار کمتر از یک ماه و نوزادان مبتلا به شرایط ژنتیکی خاص (فاویسم) داشته باشد. قبل از شیردهی با پزشک خود مشورت کنید.

 

نیتروفورانتوئین

تداخلات دارویی

پزشک یا داروساز از تداخلات احتمالی داروها مطلع هستند و وضعیت شما را برای این تداخلات بررسی میکنند. قبل از مشورت با آنها مصرف این دارو را شروع یا متوقف نکنید. قبل از استفاده از این دارو، پزشک یا داروساز خود را در مورد تمام داروهای تجویزی و بدون نسخه / محصولات گیاهی که ممکن است از آنها استفاده کنید، به ویژه سولفین پیرازون، مطلع نمایید.

اگرچه اکثر آنتی بیوتیک ها بعید است که روش‌های هورمونی جلوگیری از بارداری مانند قرص، پچ، و یا حلقه، را تحت تأثیر قرار دهند، اما شماری از آنتی بیوتیک ها (مانند ریفامپین، ریفابیوتین) می‌توانند اثربخشی آنها را کاهش دهند. این مسئله می‌تواند به حاملگی منجر شود. اگر از روش‌های هورمونی کنترل بارداری استفاده می‌کنید، برای جزئیات بیشتر از پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

این دارو ممکن است در آزمایشات گلوکز ادرار (نوع سولفات مس) تداخل ایجاد کند. اطمینان حاصل کنید که کارکنان آزمایشگاه و تمام پزشکان شما می‌دانند که از این دارو استفاده می‌کنید.

این مقاله شامل تمام تداخلات احتمالی دارو نیست. بنابراین، قبل از استفاده از این محصول، پزشک یا داروساز خود را در مورد تمام محصولاتی که استفاده می کنید مطلع نمایید. فهرستی از تمام داروهای خود تهیه و آن را به پزشک و داروساز خود ارائه دهید.

این دارو فقط برای وضعیت فعلی شما تجویز شده است. بعد از آن برای عفونت دیگری از آن استفاده نکنید مگر اینکه پزشک دستور دهد.

 

مصرف دوز بالا یا اوردوز

در صورتی که دوز بالایی مصرف گردد با مرکز مسمومیت یا اورژانس تماس گیرید. در تهران می توان با مرکز مسمومیت با شماره تلفن ۱۴۹۰ تماس بگیرید. ساکنان دیگر شهر ها می توانند با مرکز کنترل مسمومیت استانی یا اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

 

نکته های مهم

نیتروفورانتوئین را به بقیه افراد جهت مصرف ندهید. این برخلاف قانون است. تست های آزمایشگاهی و یا پزشکی ممکن است به صورت دوره ای برای نشان دادن پیشرفت شما و یا کنترل عوارض جانبی انجام شود. برای جزئیات بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

 

  بهترین دکتر اوتیسم کرج  در دانشکده کشاورزی 

  بهترین دکتر اوتیسم کرج  در بلوار بلال 

    بهترین دکتر اوتیسم کرج  درشهرک سیمین دشت 

  بهترین دکتر اوتیسم کرج  در رزکان 

  بهترین دکتر اوتیسم کرج  در شهرک منظریه 

  بهترین دکتر اوتیسم کرج  در کوی 110 

آموزش گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان , بهترین کرج   گفتار درمانی در منزل , بهترین کرج  گفتار درمانی کودکان در منزل , بهترین کرج  کلینیک گفتار درمانی , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان , بهترین کرج  گفتار درمانی چیست , بهترین کرج  رشته گفتار درمانی , بهترین کرج  مراكز گفتار درماني شرق تهران , بهترین کرج  گفتار درمان خوب در تهران , بهترین کرج  دکتر هوشنگ دادگر , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی دولتی , بهترین کرج  مراکز گفتاردرمانی در جنوب تهران , بهترین کرج  بهترین متخصص گفتار درمانی در تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در غرب تهران , بهترین کرج  مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج  بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج  گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج  درمان لکنت در کرج , بهترین کرج  مطب گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج  فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج  بهترین کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی البرز , بهترین کرج  کلینیک کاردرمانی در کرج , بهترین کرج  مراکز توانبخشی کرج , بهترین کرج  کاردرمانی سینا , بهترین کرج  مراکز کاردرمانی کرج , بهترین کرج  گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج  ادرس گفتاردرمانی در کرج, بهترین کرج  بازار کار کاردرمانی , بهترین کرج  کاردرمانی در منزل , بهترین کرج کاردرمانی کودکان , بهترین کرج  رتبه لازم برای کاردرمانی , بهترین کرج  مرکز کاردرمانی , بهترین کرج  رشته کاردرمانی چیست؟ , بهترین کرج  کاردرمانی غرب تهران , بهترین کرج  کاردرمانی جسمی

Related posts